Boy Uzatıcı Yiyecekler

Posted by in Boy Uzatıcı Yiyecekler

Boy Uzatıcı Yiyecekler

boy uzatıcı yiyecekler nelerdir“Boy uzatıcı yiyecekler” yazımızda kısa süre içerisinde maksimum seviyede boy uzatmak için yememiz gereken yiyeceklerden bahsedeceğim. Boy uzatma hareketlerinin uzama sürecinde ne kadar önemli olduğunu, daha önce açıklamıştık. Fakat ne yazık ki boy uzatma egzersizleri yapmak tek başına yeterli değildir. Uzama sürecinde egzersizlerin yanı sıra beslenmemize de çok dikkat etmemiz gereklidir. Bunun için bu yazımızda sana beslenme düzeninde ufak değişiklikler yaparak nasıl ekstra birkaç santim uzayabileceğini anlatacağım.   Hazırsan boy uzatıcı yiyecekler nelerdir? Buna değinelim.

Boy Uzatıcı Yiyecekler Nelerdir?

1) Proteinler Okuyucularımızdan defalarca kez şu soruyu duyduk: Proteinler boy uzatır mı? Bilmiyorum hiç duydun mu? Vücut geliştirme yapan kişiler protein ağırlıklı beslenir. Çünkü protein demek daha güçlü kas ve kemikler anlamına gelir. Proteinler , vücudun ana besin maddesidir. Aynı şey boy uzamasında da geçerlidir. Eğer vücuda ihtiyacı olan ana besin maddesini vermezsen boy uzaman yavaşlar hatta durur. Evet, boy uzamasında ihtiyacın olacak bu önemli bilgileri de öğrendiğine göre ana protein kaynaklarını açıklayalım.

  • Tavuk: Tavuk bir et türü olduğu için doğal olarak çok yüksek bir protein içeriğine sahiptir. Kemik ve kas gelişimini doğrudan etkileyen en önemli besinlerden biridir. Günlük olarak kesinlikle en az 200 gram tüketmeni tavsiye ederim.
  • Süt: Süt, hayvansal bir gıda olduğu için çok yük yüksek bir protein oranına sahiptir. Uzmanlar boy uzaması için her gün yatmadan önce en az yarım litre süt içilmesini tavsiye ediyor.

2) Vitaminler Vitaminlerin bize biyoloji dersinde öğretilen çok önemli bir faydası vardır. Vitaminler kofaktördür. Yani vücudumuzun büyüyüp gelişmesi için yaptığımız protein sentezinde hızlandırma görevini üstlenir. Günlük ihtiyacımız olan vitaminleri aldığımızda protein sentezlenmesi en üst düzeye çıkar. Günlük C ve D vitaminlerini yeterli miktarda almalısın. Bunun için portakal suyu, süt, kefir gibi içecekler içebilir, yeşil sebzeler yiyebilirsin.

Boy Uzatıcı Yiyecekler Konusunda Kitap Tavsiyesi:

Boy uzatıcı yiyecekler konusunda çok daha detaylı bilgiye hemen ulaşmak istiyorsan sana Boy Uzatma Formülünü okumanı tavsiye ediyorum. Bu kitap sayesinde boy uzatmak için ihtiyacın olan tüm bilgileri öğreneceksin. Hemen incele!

Benzer Konular:

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir