20 Yaşından Sonra Boy Uzar mı?

Posted by in 20 Yaşından Sonra Boy Uzar mı?

20 Yaşından Sonra Boy Uzar mı?

20 yaşından sonra boy uzar mı sorusuBoy uzaması dediğimiz olay ergenlik sonuna kadar devam eder. Bunu hepimiz biliyoruz öyle değil mi? Bu çağ kızlarda 16-17, erkeklerde ise 20-21 yaşlarında sona erer. Peki büyümenin son bulduğu söylenilen, 20 yaşından sonra boy uzar mı?

Evet, ergenlik dönemi büyüme hormonlarının zirveye vurduğu, büyüme ve uzama sürecinin en hızlı yaşandığı süreçtir. Bu süreci iyi değerlendirmek gereklidir. Peki ya bu süreci geçtiysek? Ya bu sürecin nimetlerinden yeterince yararlanamadıysak? O zaman kaderimize küsüp bir kenarda ağlamalı mıyız?

Tabi ki hayır. Sana boy uzatma konusunun arka planında yer alan gerçeklerden bahsedeceğim. “20 yaşından sonra boy uzar mı” sorusuna kesin cevaplar vermeden önce ergenlik dönemini daha detaylı olarak açıklayalım.

Ergenlik Döneminde Boy Uzaması

Boy uzamasının en hızlı gerçekleştiği dönem aslında ergenli değil çocukluk dönemidir. İlk 5 yaşta boy her yıl 7-8 santimetre kadar uzar. Bu muhteşem bir rakamdır. Bu dönemden sonra ergenlik dönemi devreye girer. Büyüme hormonları tekrar zirve yapar ve büyük miktarda boy uzaması gerçekleşmeye başlar.

Bu dönemde yapılacak spor aktiviteleri, vücuda alınacak yeterli derecede kalsiyum ve protein gibi besin maddeleri boy uzamasına çok büyük katkılar sağlar. Bu dönemi iyi değerlendirmek lazım. Ama sen bu dönemi kaçırdın. O zaman sana yeni bir dönemi ben veriyorum. İyi oku!

20 Yaşından Sonra Boy Nasıl Uzar?

Ergenlik döneminden sonra boyunun uzamaya devam etmesini istiyorsan önünde iki seçenek var:boy uzatma formülü ile boy uzatma

1) Boy uzatma ameliyatı ile sancılı bir operasyona girip aylarca yatakta kalarak boyunu uzatırsın.

2) Boy uzatma egzersizleri ve uzama destekleyici etkili bir diyet programıyla boyunu doğal yollardan uzatırsın.

Sen olsaydın hangi yöntemi seçerdin. Eğer bana soracak olursan ikinci yöntem çok daha mantıklı görünüyor.

Omurga eğrilikleri boyun olduğundan çok daha kısa görünmesini sağlar. İşte bizim odaklanacağımız esas nokta burası. Duruşunu dikleştirerek, sana daha dik bir görünüm kazandırarak boyunun kısa bir süre içerisinde 2-3 santimetre uzamasını sağlayacağız.

20 yaşından sonra boy uzar mı konusunu çok daha detaylı bir şekilde öğrenmek için tek tıkla Boy Uzatma Kitabını okumaya başlayabilirsin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir